טיפול בילדים

 

טיפול הומאופתי מילדות מאפשר בניה של מערכת חיסון כך שימנע צורך באנטיביוקטיה, איניהלציות וכו'.

אני נותנת ליווי צמוד ועזרה טלפונית למחלות ילדים

לדוגמא הבאתי שלושה מקרים מהקליניקה

אטופיק דרמטיטיס- אסתמה של העור

 

ילדים רבים מאד סובלים מהמחלה הזאת בגילאים צעירים ביותר.

המחלה מתבטאת בגרד מציק על העור. יכול להופיע בקפלים או בחלקים הגלויים מאחורי האוזניים על הפנים או הגפיים. יכול להיות אדום, יבש, קבוע או "בא והולך".

הטיפולים הקונבנציונאליים ניתנים באמצעות משחה ובמקרים הקשים באמצעות סטרואידים.

הסיבות למחלה לא ברורות והתחלואה במחלה הזאת הולכת וגוברת. הורים רבים שלא מוצאים טיפול שפותר את הבעיה ברפואה הקונבנציונאלית פונים לטיפול הומאופתי. וכמו בכל בעיה, ככל שמקדימים לפנות לטיפול ההומאופתי כך קל יותר להגיע לתוצאות טובות בזמן קצר כפי שיעיד המקרה אותו אתאר בהמשך. במאמר על הטיפול ההומאופתי בבעיות עור-העליתי את נקודת המבט  ההומאופתית על תפקידו של העור באופן כללי. 

 

כאן, אספר על מקרה פרטי של טיפול בדלקת העור האטופית. חשוב לציין שכל ילד שמגיע להומאופת עם הבעיה הזאת יכול לקבל רמדי (תרופה) שונה מחברו שסובל בדיוק מאותה בעיה. הסיבה לכך היא ההסתכלות האינדיבידואלית על כל ילד. הסתכלות זאת מתבטאת בתשאול מפורט לגבי מצבה של האם בזמן ההריון, הלידה וההנקה, ולגבי הילד ושלבי התפתחותו מזמן צאתו לאוויר העולם.

הסיפור של איתי קצר ביותר ושונה במקצת מהמקרים ה"רגילים". איתי כבר בן 4 וזהו גיל קצת "מבוגר" להתחיל לסבול מאטופיק דרמטיטיס. אמו של איתי עוסקת ברפואה משלימה ולכן פנתה אלי יום לאחר שקבלה את "תווית" המחלה מהרופאה בקופת-חולים.

האם מודעת לכך שמחלות לא פורצות כך סתם ו"שברה את הראש" בניסיונה להבין מה השתנה בשבועות האחרונים שהביא את איתי לגרד בחוסר מנוחה ביום ובלילה.

היא לא מצאה כל שינוי בהרגלי התזונה של הילד. (הילד אוכל טוב אם כי ממעיט בירקות.)

 שום דבר לא השתנה לאחרונה בגן או בבית. אבא לא יצא למילואים ואמא לא נעדרה יותר מהרגיל. כמו כן הוא לא קבל לאחרונה תרופות או חיסונים. הדבר היחיד שהיא העלתה בדעתה היה - שביום ההולדת האחרון שלו, לפני כחודש, איתי קבל בין המתנות - חליפות כדורגל של מכבי שהוא מאד אוהב. הוא לבש את ה"מדים" הללו יום יום מאז יום-ההולדת ולהערכתה של האם ייתכן והוא רגיש לבד הסינטתי רווי הפוליאסטר. היא חושדת שבלווית ימי הקיץ החמים, התפרצה המחלה. היא לא אפשרה לו ללבוש את הבגדים הללו בשבוע האחרון אך הגרד לא עובר. הוא מציק לו בעיקר בלילות, ומוחמר לאחר אמבטיה.

עוד מספרת האם: על ההיסטוריה הרפואית שלו – הוא סבל מאשכים טמירים ועבר שני ניתוחים בשל כך.

על אופיו - שהוא ילד רגיש ועדין. הוא רגיש אליה ולמצב רוחה ורגיש לסביבתו הקרובה.

כתינוק היה "נדבק" אליה ובשנה הראשונה לא ישן לבדו אלא רק צמוד אליה. היום, היא אומרת, המצב שונה לחלוטין ואיתי נפרד בקלות בבקרים והוא ילד סקרן ועליז. למרות שאמו של איתי נתנה מידע בקלות וענתה על כל שאלותי, המקרה לא היה קל להבנה, והפרטים שבעזרתם אני מגיעה להתאמה מדויקת של הרמדי ההומאופתית לא היו רבים. הפרטים הרלוונטיים שאספתי הם אלה שציינתי כאן. לשמחתי, גם מיעוט הפרטים הזה לא השאיר אותי ללא תשובה. התאמתי לאיתי רמדי צמחית ממשפחת הנוריתיים. זוהי משפחה שהאנשים שנעזרים בה ידועים ברגישותם הרבה. כדי לבחור צמח אחד מהמשפחה הזאת חיפשתי רמדי שיש לה נגיעה לבעיית האשך הטמיר. ולשמחתי מצאתי את מבוקשי. איתי קבל רמדי הומאופתית פעם אחת בלבד! הלילה שלאחר נטילת התרופה היה "לילה לבן"-הילד התגרד והעיר את הוריו כמה פעמים במהלך הלילה. זוהי ההחמרה ההומאופתית שקורית לפעמים אחר נטילת התרופה. במקרה הזה ההחמרה ארכה לילה אחד בלבד והאם דווחה לי בשמחה כבר למחרת שהאדמומית על העור ירדה והגרד ירד מאד.

אחרי כמה ימים העור עדיין יבש אך כבר לא אדום ולא מגרד. והשיפור מחזיק מעמד. זוהי עוד דוגמא לריפוי הומאופתי. ריפוי שהוא - קל, עדין מהיר ויציב. הטיפול נעשה בעזרת תרופה הומאופתית שניתנה במנה בודדת-אחת ויחידה! לקהל השבוי ברפואה הקונבנציונאלית, קשה להאמין שמצב כזה ייתכן, אבל כל מקרה כזה הוא עוד הוכחה ליכולת ההומאופתית. הוכחות אלה גורמות למתנגדים הקשים ביותר לשנות את עמדותיהם ולהעזר ברפואה ההומאופתית יותר ויותר.