בעיות כרוניות

 

כשהרפואה המערבית מטפלת באופן נקודתי בלבד אבל המצב

הכללי ממשיך להחמיר- ההומאופתיה יכולה להביא להקלה משמעותית ולהפחתה בסימפטומים. לדוגמא הבאתי שני מקרים מהקליניקה

 

טיפול בנזלת כרונית

 

"סתום לי האף...." זו היתה תלונתו העיקרית של בחור חביב בן  24 שהגיע אלי לטיפול. הוא מסתובב כל חייו עםאף סתום. הבעיה מלוה אותו באופן סטטי וכרוני. הוא לא זוכר את עצמו אחרת. הוא לא זוכר את עצמו נושם בחופשיות. הוא מנוזל כל הזמן!

בילדותו היתה נזלת יותר קשה.  כשהיה חולה במחלות אקוטיות נזקק למשאף אך הוא לא זוכר התקפים אסטמתיים. בגלל הנזלת והאף הסתום הוא נושם תמיד מהפה. בלילה הוא נושם מהפה ומתעורר עם פה יבש. בתקופה האחרונה הוא מרגיש עייף עד כדי אפיסת כוחות פיזית ומנטלית.

הפתרון שנותנת לו הרפואה המערבית היא תרופה בשם אוטריוין-ניתן לקנות אותה ללא מרשם והוא משתמש בה כל הזמן. הרוקח כבר העיר לו ששימוש מוגבר מעבר לשבוע לא רצוי  ויכול לגרום לייבוש הריריות באזור האף והפה. אלא שהבחור מרגיש שאין לו ברירה ובדרך אחרת הוא פשוט לו נושם ואיכות חייו היומיומית נפגעת מאד. הוא מציין בתשובה לשאלתי שגם אמו וגם סבתו אסתמטיות ומכאן ההבנה שזה תחום רגיש מבחינה גנטית. אני מבינה שעומדת בפני בעיה שהתחילה אצל המטופל מינקות ולכן אני צריכה לברר איפה ומתי הכל התחיל. הבחור ידע לספר לי שעוד בהיותו בבית החולים לאחר הלידה אובחנה במישוש בעיה כלייתית והוא עבר ניתוח בהיותו בן חודשיים. בניתוח פתחו סתימה בצינורית במוצא הכליה. הניתוח הצליח והכליה מתפקדת. מכאן אני מבינה שהבעיה התחילה עוד לפני הלידה ועלי ללכת עוד לאחור. אני רוצה לדעת על ההריון, שהרי בעיה שהתינוק נולד אתה התחילה בזמן ההריון. וכך מספרת לי האם-"בהריון אתו נסתם לי האף....היו לי כל הזמן נזלות קשות ואף סתום. לא יכולתי לנשום.....השתמשתי כל הזמן בטיפות אף!" אז הנה לנו בעיה של בחור בן 24 שהתחילה בהריון. הבעיה היתה לכאורה קלה וטופלה בעזרת תרופות שאין איתן בעיה בזמן ההריון. התינוק נולד עם בעיה חמורה בכליות שהתגלתה ע"י רופא ערני מיד לאחר הלידה. ניתוח פתר את החסימה בצינורית והתפקוד הכילייתי טופל בהצלחה, אולם זרעי המחלה של מערכת ה"צינורות והנוזלים" בגוף לא נרפאו עד היום. הרפואה המערבית שיודעת לטפל היטב במחלות קשות הדורשות התערבות כירורגית, עומדת חסרת אונים מול נזלת הנסחבת  ללא טיפול אפקטיבי במשך 24 שנים. הטיפול התרופתי שהוצע לו (ולאמו)–ייבוש הנזלת", לא פתר את הבעיה אלא "דכא" אותה ואף גרם לתופעות לוואי לא נעימות. עם הפסקת הטיפול המייבש הנזלת חזרה והסתימה לא נפתחה! ז"א לא הושג ריפוי.

 

לסיפור הזה יש סוף טוב.... הבחור קבל ממני תרופה הומאופתית .

תוך תקופה קצרה ביותר הוא לא נזקק יותר לאוטריוין או לכל תרופה אחרת! להוציא פעמים אחדות של נזלת בבקר הוא לא סובל מהבעיה עוד. זוהי עוד דוגמא למה שבעבורנו הההומאופתים  הוא  ריפוי.

ריפוי משמעותו שהאדם חש בטוב, ללא סימפטומים וללא צורך בתרופה כלשהיא!

נוגה אומרת שהדלקת הראשונה התחילה לאחר שקימה יחסי מין עם החבר הראשון שלה בצבא ומאז להערכתה זה שב ומתקיף סמוך לקיום יחסים (אם כי לא תמיד). התיאורים שהיא נותנת לזמן המחלה מאד ציוריים "אני רועדת כמו עלה נידף...נמס לי הגוף....הרגליים נהפכות למים....מרחמת על עצמי כמו תינוקת בלול...." מלבד התקיעות של הדלקות שמלווה אותה כעשור היא תקועה גם בנושאים נוספים בחייה- היא לא ממומשת מבחינה מקצועית, מבולבלת מבחינה חברתית ומתגוננת מול החברה.  במערכת הזוגית – היא הייתה תקועה 7 שנים עם חבר שלא אהבה וגרם לה כאב. רק לאחרונה העזה לצאת מהקשר הזה.

היא מפחדת להיות עצמאית, חוששת לקחת אחריות ולנוע קדימה. בחלומות - נוגה מבטאת קוטב ההפוך - היא חולמת שהיא עפה ונורא כיף לה...  החלומות הם תחום שמלמד אותנו על מצבו האמיתי של האדם. החלום יכול לבטא את התקיעות או את היפוכה - חוסר גבולות והתקדמות או בצורה מטאפורית כפי שנוגה חוותה - כנפיים פרושות. נוגה היא בחורה מיוחדת ורבת כשרונות, אך היא לא מממשת אותם. היא כותבת למגירה, מציירת לקירות ומופיעה רק לפני ילדים קטנים. בילדותה הייתה צפה לה לבד בחלומות בהקיץ - ממחיזה את עצמה באופן דרמתי וכותבת לעצמה ביומן. מבחינה מסוימת נוגה לא הצליחה לגדול מאז. היא עדין מרגישה כמו ילדה קטנה ורוצה שייקחו עליה אחריות. זמן המחלה מדגיש מאד את הנקודה הזאת-כשהיא חולה היא לא מסוגלת לדאוג לעצמה בכלל-"כמו תינוקת בלול...." נוגה קבלה רמדי הומאופתית (תרופה) שמקורה בצומח ונלקחת במציצה של כדורים מתוקים.  רמדי הזאת עוזרת לראות את העולם כמקום פחות מאיים ולא כג'ונגל שהולכים בו לאיבוד. האינפורמציה של הרמדי אפשרה לה לצאת מהעולם הקטן שלה ולהתאים את עצמה בקלות לסיטואציות היומיומיות אותן חוותה מקודם כמבלבלות ומפחידות ומפניהן סגרה את עצמה. תוך מספר שבועות נוגה דיווחה על מצב נטול חוליים, על תחושה נפשית ורגשית טובה ועל בהירויות גדולות מדי פעם. אחרי 3 חודשים היא חווה בקבוצת הלמידה בה היא נמצאת תחושה מפתיעה שאוהבים אותה וחושבים עליה טוב. כשהדלקת חזרה היא נטלה מנה נוספת מהתרופה והדלקת עברה במהירות בלי שהיה צורך בטיפול אנטיביוטי. עברו עוד 5 חודשים ונוגה קצת חולה-זה קרה אחרי שהחליטה להיות עצמאית. שוב היא נוטלת מתרופת הקסמים שלה  ואחרי עוד חודשיים היא מתקשרת שוב ומספרת שהיא עצמאית, מתפרנסת יפה ואף פגשה גבר והיא מאוהבת .... החברות הזאת הלכה והתפתחה. זו הייתה מערכת יחסים ממושכת, טובה, נוחה ובריאה. היום נוגה ממומשת מבחינה מקצועית ונשית. בתקופה קצרה היא עשתה כברת דרך ארוכה מילדות לנשיות ובגרות. היא צוחקת ואומרת שכמה כדורים מתוקים הביאו אותה בזמן קצר למקום שניסתה  להשיג בטיפול פסיכולוגי במשך 5 שנים.....

 

טיפול בדלקות שתן

 

נוגה הגיעה אלי לטיפול עקב דלקות חוזרות בדרכי השתן.

נוגה היא בת 30 וסובלת מהדלקות כמה פעמים בשנה במשך למעלה מ-10 שנים!!! מלבד זאת היא סובלת גם מדלקות גרון חוזרות ומהתקפי אסטמה מילדות.

כשהדלקת מגיעה היא גורמת לה כאבים נוראים "שורף נורא, כל הגוף קורס, אני מגיעה לדמעות, לא מתפקדת, בוכה עד שהאנטיביוטיקה מתחילה לעבוד..."