טיפול בילדים

 

טיפול הומאופתי מילדות מאפשר בניה של מערכת חיסון כך שימנע צורך באנטיביוקטיה, איניהלציות וכו'.

אני נותנת ליווי צמוד ועזרה טלפונית למחלות ילדים

לדוגמא הבאתי שלושה מקרים מהקליניקה

מחלות חום

 

החורף בפתח ואיתו מחלות החום, לכן זוהי הזדמנות טובה לעשות קצת סדר בנושא הזה.

כשהחום עולה אתם ההורים מודאגים ולחוצים ולכן הבנת מנגנון החום והמחלה, יכולה לעזור לכם להוריד את מפלס הלחץ (שגם הוא יכול כשלעצמו "להעלות" את החום לילד....).

הסיבה העיקרית לעליית החום היא בד"כ זיהום ויראלי או חיידקי. הדלקת שנוצרת בגוף תפקידה לתקוף את הגורמים המזהמים. הטמפרטורה הגבוהה גורמת לחיידקים להפסיק להתרבות ולכדוריות הלבנות לתקוף את המזהמים ובכך מסייעת לגוף להלחם במחלה בכוחות עצמו.  משום כך יהיה זה משגה "להוריד" את החום ובכך למנוע מהגוף את המנגנון הטבעי והנכון. כאשר הגוף משתמש במנגנונים הטבעיים כנגד המחלות הוא מעלה את רמת החסינות של הגוף ואת יכולתו להתמודד טוב יותר בעתיד עם מחלות נוספות. פעמים רבות תוכלו לשים לב שלאחר מחלת חום הילד נותן "קפיצה" התפתחותית. ההתגברות על החום אפשרה לו לגדול ולהתפתח גם במישורים אחרים.

 

קדם כל מעט עובדות-הטמפרטורה הנורמאלית של הגוף נעה סביב 36.6 מעלות צלזיוס. אך צריך לזכור שגם בתחום הזה יש לכל ילד נורמה משלו. יש כאלה שהחום הטבעי שלהם יהיה קרוב ל-37 מעלות ואחרים שהנורמה שלהם קרובה ל-36 מעלות.

 

חום גבוה בפני עצמו איננו מחלה. מאחורי כל מחלת חום יש גורם שחשוב להבין אותו. לכן הורדת חום איננה "מטרה" אלא סימפטום המעיד על החלשות או התגברות המחלה.  הורדת חום שנעשית ע"י אקמול או כל גורם חיצוני אחר "מורידה" את החום לזמן מסוים אך לא מטפלת במחלה ואף לא עוזרת לה לחלוף. החום יחזור ויעלה ולפעמים אף ביתר שאת.

 

והנה הפלא ופלא-שנים אחרי שכתבתי את המאמר הזה ולימדתי את מטופלי את ההגיון שעומד מאחורי מחלות חום, מצאתי מאמר ב YNET

הרופאים האמריקאיים הבינו ושינו את נהלי הורדת החום בדיוק בהתאם למה שנכתב כאן. זהוי עוד דוגמא לכך שהרפואה המערבית באיחור ניכר מגלה את מה שנכון ובריא. לצערי הרב ברוב המקרים עדין הרפואה בשליטת חברות התרופות לא בוחנת את סוגיות הבריאות והחולי בצורה בריאה.

 

בנושא הורדת חום: עיצה ראשונה שאני נותנת להורים היא –הרגעו! החום בד"כ איננו מחלה מסוכנת. החזיקו מעמד ואל תורידו חום עד שהוא מגיע ל-39.9 מעלות. בד"כ החום נעצר ברמה הזאת ולא עולה.

אני ממליצה לטפל בחום כשלעצמו רק  כאשר הילד במצב "שפוך". יש דרכים טבעיות שעוזרות בהורדת החום ואחת מהן היא האמבטיה. אבל זכרו – לא להכניס את הילד לאמבטיה קרה אלא לאמבטיה פושרת ונעימה. המים מתקררים לאט לאט ויסיעו לגוף להצטנן קמעה.

בהומאופתיה יש תרופות רבות שעונות על הסימפטום –"חום גבוה". אני ממליצה להחזיק חלק מהן בערכה הביתית ולהתייעץ עם ההומאופת שמלוה את הילד לגבי השימוש בהן.

 

ההומאופת שם לב לדרך שכל ילד מגיב לעליית החום. יש ילדים שיהיו עליזים ופעילים בחום של מעל 38 ואחרים שיהיו "שפוכים" בחום נמוך מזה. יש כאלה שירצו להתכסות ואחרים שיזרקו את השמיכה. יהיו ילדים שיזיעו ואחרים שעורם יבש. ההומאופת שמתבונן בילד לוקח בחשבון את כל הגורמים הללו כדי לדייק בהתאמת התרופה.   

 

אסקור כאן בקצרה שתי תרופות שרצוי שיהיו בבית כעזרה ראשונה:

Beladona - בלדונה היא תרופה לילד שחומו עולה בפתאומיות ובמהירות. הילד חם וסמוק ושפוך. למרות שהוא חם הוא סובל דווקא מקור (רוצה להתכסות) הילד צמא ולפעמים יעדיף לימונדה.

מפריע לו אור ורעש.

Aconite– אקוניט גם היא תרופה לחום שעולה במהירות אך ברור לנו שהסיבה לחום היא חשיפה לאויר קר. (זוכרים שאסור לצאת מהבית עם ראש רטוב.....). במידה והחום לא מתחיל לרדת לאחר 24 שעות כדאי להתיעץ עם רופא ולמצוא את הסיבה שגרמה לחום לעלות.