טיפול בילדים

 

טיפול הומאופתי מילדות מאפשר בניה של מערכת חיסון כך שימנע צורך באנטיביוקטיה, איניהלציות וכו'.

אני נותנת ליווי צמוד ועזרה טלפונית למחלות ילדים

לדוגמא הבאתי שלושה מקרים מהקליניקה

דלקת-אנטיביוטיקה-דלקת

 

לפני כשנה נכחתי בכנס רפואי גדול שאורגן ע"י בי"ח "העמק" בנושא "אנטיביוטיקה - שעון החול מתקתק!!!". רוב הנוכחים בכנס היו אנשי רפואה והם נזעקו כדי ללמוד ולהפנים את חומרת המצב שאנו ניצבים מולו לנוכח השימוש המוגבר באנטיביוטיקה והתפתחות מהירה של חיידקים העמידים לאנטיביוטיקה. ולמי שרוצה לשמוע הרצאה מטד על חשיבות המיקרובים בחיינו כדאי להקליק כאן.  המיקרובים הללו ממש שומרים עלינו וכל אנטיביוטיקה שאנחנו מכניסים לגופינו מחבלת בבריאות שלנו באופו מיידי ועתידי. הרופאים ומערכת הרפואה הבינו , שהם כורתים במו ידיהם את הענף עליו הם יושבים. בנותנם אנטיביוטיקה שלא לצורך הם גורמים לחיידקים להיות עמידים בפני הטיפול עד למצב כיום, שבו יש חיידקים שאין טיפול שיכול להכחידם (לדוגמא - קלאבסיילה).
ואני שנכחתי גם בכנס חשבתי לתומי-הכל טוב ויפה. יפנים הרופא את המסר ויחזור לקליניקה שלו. מה יוכל לעשות מול הילד הבא שיגיע לקליניקה שלו ממרר בבכי עם דלקת אוזניים?!
האם יוכל לומר לאמו – "גבירתי היקרה-האזרי בסבלנות. לא כדאי לתת אנטיביוטיקה. הילד יחלים תוך ימים ספורים......" אם יאמר לה כך היא תנקוט באחת משתי האפשרויות:
1. תלך לרופא אחר.
2. לא תוותר ותדרוש אנטיביוטיקה.
אני רוצה לומר כאן לאותה אם ולרופא חסר האונים-יש מה לעשות!
אין צורך לחפש רופא אחר וגם לא לאבד עשתונות..... יש דרכי טיפול ברפואה המשלימה שיכולות לרפא דלקות. ההומאופתיה היא אחת הטובות והיעילות בתחום זה. היא מתאימה מאד לטיפול בילדים בני יומם בנשים מיניקות ובהריון ואף במבוגרים שביננו.


והנה ספור מקרה להדגמת הנושא:
חגית היא ילדה בת שנה וארבעה חודשים. מגיל חצי שנה היא סובלת מדלקות אוזניים חוזרות שבעקבותיהן היא מקבלת אנטיביוטיקה. בגיל שנה עקב הצטברות נוזלים באוזניים עברה ניתוח כפתורים וכריתת פוליפים. לשאלתי: "ומה קרה לאחר הניתוח? האם המצב השתפר?" ענתה האם: "לא השתפר כלל וכלל. להיפך עכשיו הילדה חולה גם בדלקות גרון ואני כ"כ מודאגת...." הילדה - חמודה ונינוחה. חברותית וחייכנית. מבינה ומגיבה לכל הצעה לשחק או לתקשר. יושבת בחיקי בשמחה ואף מוכנה לצאת איתי מהחדר בלי ההורים...בקצור, ילדה מלאה ביטחון, אמון וסקרנות. האם ומערכת הרפואה נצבים חסרי אונים מול הילדה המתוקה הזאת ולא מצליחים לעזור לה לחזק את מערכת החיסון שלה, כך שתוכל לעמוד בכוחות עצמה מול החיידק הקטן הזה.... לאחר ראיון מקיף על ההיסטוריה שלה מההריון דרך הלידה וההתפתחות עד היום, חגית קבלה רמדי (תרופה) הומאופתית. הדלקת הופיעה כצפוי עם חום תוך ימים ספורים, אלא שהפעם היא לא טופלה באנטיביוטיקה אלא ברמדי ההומאופתית.  החום והדלקת שככו מבלי שהיה צורך באקמול או בכל תרופה אחרת עוד באותו היום. בהמשך הופיעה הדלקת במרווחים גדולים יותר ובעוצמה פחותה יותר. האם למדה שאין צורך להכנס ללחץ מכל חום או שיעול,  אלא להרים טלפון אלי להתייעצות קצרה שבעקבותיה נטלה חגית את התרופה ההומאופתית  בהתאם למצב. עם הזמן מערכת החיסון הטבעית של חגית שבה לתפקוד מלא. חגית נמצאת כרגע יותר בגן ופחות בבית.....היא בריאה רוב הזמן. מאמר זה מיועד לכל רופא ולכל אם ואב מודאגים כתזכורת לכך שיש עוד אמצעי עזר כדי שנצרוך פחות אנטיביוטיקה ונפתח פחות חיידקים עמידים. בצורה זאת אנו מחזקים כל אחד את עצמו משפחתו ובמקביל תורמים לקהילה שבה יתפתחו פחות חיידקים ופחות מחלות. זה לא חזון אחרית הימים. ההומאופתיה יכולה לבוא לעזרת המערכת הרפואית ולעזור לה לשמור ולא לאבד את אחת התרופות החשובות ביותר שפותחו במאה ה - 20 - האנטיביוטיקה.