טיפולי נפש

 

הטיפול ההומאופתי נותן מענה לבעיות נפשיות ופסיכיאטריות ללא צורך בכדורים כימיים. ההתיחסות היא אינדבידואלית לכל האדם. הנה לדוגמא שלושה סיפורים מהקליניקה

אגרסיביות והיפר אקטיביות

 

הילדה "הופכת את הגן...."

זה היה הדיווח העיקרי (בואריציות שונות)  שקיבלה מיכל אמא של ריקי בכל יום מהגננת.

תחומים טיפוליים רבים עוסקים כיום בטיפול בבעיות התנהגות. החל מפסיכולוגים שמאבחנים
ומטפלים. המשך בריפוי בעיסוק, תראפיות באומנויות, קלינאיות תקשורת וכלה בקינסיולוגיה
שיטת אלבאום ועוד.
לעיתים קרובות המערכת החינוכית מפנה את ההורים חסרי האונים אל
הפיתרון הקל-רטאלין. זהו פיתרון קל כי הוא יעיל באופן מיידי אבל כמו כל תרופה שניתנת
יום יום הוא בעל תופעות לואי לא נעימות ולא בריאות . הורים מתלבטים מוזמנים להקשיב
להרצאה הבאה על תעשית התרופות. מי שחרד לבריאות ילדו ורוצה להמנע ממתן רטאלין מוזמן לקרוא כאן על הטיפול ההומאופתי שניתן לריקי. הורים רבים מחפשים דרכים אחרות ומשלבים את ההומאופתיה במערך הטיפולי ובכך משיגים שיפור ניכר בהתנהגות הילד ועדים לשיפור רב מערכתי אצל הילד בכל תחומי החיים. בקטגוריה "בעיות התנהגות" אנו רואים ילדים עם ליקויי למידה, הפרעות קשב וריכוז (היפראקטיביות) וילדים אגרסיביים ואלימים. כמו כן מוגדרים בה ילדים עם אחור התפתחותי, אוטיזם ועוד. לכל אלה יש למערכת תשובה אחת-רטאלין. להבדיל מכל הדיסציפלינות הטיפוליות שמניתי לעיל, ההומאופת איננו עוד דמות טיפולית אליה מביאים את הילד לטיפול שבועי. ההומאופת רואה את הילד לפגישת תצפית ושיחה ומקבל מהוריו את כל ההיסטוריה ההתפתחותית מההריון והלידה. על סמך האינפרמציה הזאת מותאמת לילד רמדי (תרופה הומאופתית). תרופה זו איננה מכילה כל חומר כימי ומשום כך לא גורמת נזק או תופעות לוואי מיותרות. בהמשך, אחת למספר שבועות יש לפגוש את ההומאופת לצורך מעקב, שינוי או החלפת הרמדי. משום כך קל ורצוי לשלב את ההומאופתיה בכל מערך טיפולי. היא לא גוזלת משאבי זמן ולא מהווה עוד נטל על הילד. התרופה (רמדי) ההומאופתית ניתנת לילדים הצורת סוכריות מתוקות שכל ילד שמח לקבל.
סיפורה של ריקי  הוא עדות מהשטח ליכולת של הטיפול ההומאופתי המדויק לעזור בבעיות התנהגות שמקשות על הילד ועל תיפקוד הקבוצה כולה. ריקי בת 5 ונמצאת בגן חובה. היא מגיעה לפגישה בלויית אמה ובן זוגה. אמה אישה שקטה ועדינה, מתארת את התנהגותה של ריקי: "תמיד היא היתה שובבה ובעלת "קוצים" בישבן, אולם השנה מאז תחילת הלימודים בגן המצב התדרדר. היא לא מצליחה לשבת במפגש הבוקר יותר מכמה דקות שקטות ואז מפריעה בצורה שלא מאפשרת את קיום המפגש. היא מרבה להתקוטט נושכת ומכה. הורים בגן כבר התחילו להתלונן ואף דרשו להוציאה מהגן"... האם מרגישה בושה עמוקה ולא הצליחה לשנות את המצב למרות כל הגישות החינוכיות שנקטה.  מהגן היא נשלחה לייעוץ פסיכולוגי ולאבחון והחליטה ללוות זאת גם בטיפול הומאופתי במקביל. שוחחתי בנפרד עם האם ובן זוגה ואף עם  הילדה שוחחתי מעט, צפיתי בה כששחקה וציירה והקשבתי לסיפורים אותם סיפרה כשהסתכלה בתמונות שהבאתי. בפגישה איתי ריקי שקטה ומשתפת פעולה. את ההתנהגות האגרסיבית שלה היא בטאה בעת הציור. בשלב כלשהוא החליטה "לשבור" את הצבעים שקבלה ממני תוך כדי לחץ חזק על הצבעים. אמה תארה מערכת יחסים עכורה עם אביה של ריקי. הנישואין היו נשואי בוסר. ההריון מתואר ע"י האם כתקופה שבה ציפתה למערכת יחסים תומכת עם הבעל אך למעשה היתה זו תקופה שבה חשה בדידות, חוסר תמיכה ונתק. אפילו ללידה הוא לא הגיע והיא הלכה ללדת עם חברה. זמן קצר לאחר הלידה החלו בתהליכי גרושים. גם לאחר הגרושים האב לא שומר על יציבות בביקורים וריקי מראה את קושי בהקשר הזה ואי רצון בולט ללכת לאביה. היא לא מספרת דבר ממה שעובר עליה בביקורים אצל האב אבל האלימות שלה גוברת לאחר כל ביקור. לאחר מיסוד היחסים עם בן הזוג חלה רגיעה כלשהי בהתנהגות אך המעבר לגן החדש שחרר שוב דפוסים ישנים. האינפורמציה שקיבלתי מלאה דפים רבים שנתנו לי כיווני מחשבה לגבי תרופות הומאופתיות אפשריות. בארגז התרופות ההומאופתיות מצויות מספר תרופות שיכולות לענות על מצב של אלימות ואגרסיה. ההתאמה של התרופה האחת היא אומנות  אותה משכלל כל הומאופת בלימודים לאורך שנים רבות. לשמחתי, התרופה הראשונה אותה התאמתי לריקי פעלה במהירות ובאופן עמוק. היא נטלה אותה פעם אחת בלבד, ולאחר חודש האם מתארת לי מצב מופלא שבו הילדה משולבת בגן בצורה משביעת רצון. התקפי האלימות חלפו כמעט לחלוטין והיא מאושרת ביותר לנוכח השינוי. הילדה עדיין ממשיכה בטיפול פסיכולוגי כדי לתת לה כלים לשילוב חברתי במשחקים עם ילדים אחרים.

ריקי עלתה לכתה א' והשתלבה בצורה תקינה. בעיתות משבר כאשר צצו שוב ניצני התנהגות מהעבר היא נטלה מנה נוספת מאותה תרופה (רמדי) שהוכיחה את עצמה שוב ושוב. זוהי דוגמא אחת מיני רבות שמוכיחה את היכולת המדהימה של התרופה ההומאופתית לחולל שינוי משמעותי בפרק זמן קצר ביותר .

הומאופתיה היא שיטה יעילה ורחבה לטיפול בבעיות התנהגות אצל ילדים. אם אינכם רוצם ברטאלין כפיתרון לנושא רמדי הומאופתית שאינה מכילה כל חומר כימי מזיק היא הפיתרון היעיל הנכון והמומלץ לטיפול בבעיות הללו.